Celoplošné testovanie

Testovanie 9

Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás informovať o  testovaní žiakov 9. ročníka Testovanie 9 na základných školách.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania pokračuje v školskom roku 2023/2024 v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníkov ZŠ. Cieľom testovania je získať  obraz  o  výkonoch  žiakov  na  výstupe  z nižšieho  stredného vzdelávania, porovnať výkony jednotlivých žiakov  škôl, poskytnúť školám, decíznej sfére a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu  a komplexnejší  obraz  o  testovaných  predmetoch,  ktorý  môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Testovanie žiakov 9. ročníkov T9 sa uskutoční dňa 20. marca 2024 (streda) vo všetkých základných školách s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským, vrátane žiakov  so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami ( okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Žiaci našej školy budú testovaní z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika. Testuje sa učivo, ktoré obsahovou stránkou a úrovňou náročnosti zodpovedá  obsahu  vzdelávania  a výkonovým  štandardom  testovaných predmetov deklarovaných v inovovanom Štátnom vzdelávacom programe pre  nižšie  stredné  vzdelávanie –2.  stupeň  základnej  školy.

Úlohy v teste sú zaradené do kognitívnych úrovní:

1. zapamätanie,

2. porozumenie

3. aplikácia

4. analýza

5. hodnotenie

Žiaci môžu používať pri riešení úloh kalkulačky, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše namodro.

Klenová 28.01.2024

Kontakt

• Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom rusínskym – Osnovna škola z materskov školov
    Klenová 111